Yemen'deki Ensarullah'ın silahlı kuvvetleri, dün Kızıldeniz'de el koydukları işgalci siyonist gemisine havadan ve denizden kapsamlı bir operasyon düzenledi.

Ensarulah'ın paylaştığı operasyon anlarına ait görüntülerde, silahlı kuvvetler önce helikopterle "Galaxy Leader" isimli yük gemisinin güvertesine indi, ardından geminin kontrol noktasındakileri teslim aldı. Ensarullah daha sonra geminin diğer bölümlerine girerek kontrolü tamamen ele geçirdi.

Askerlerden biri "israile ve Amerikaya ölüm", "Emrindeyiz Ey Kassam" şeklinde slogan atarken gemiye de Filistin ve Yemen bayrağı çekildi.

Gemi daha sonra Ensarullah Deniz Kuvvetlerinin botları eşliğinde Yemen kıyılarına çekildi.

Ensarullah Silahlı Kuvvetleri sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri, dün yaptığı açıklamada Kızıldeniz'de işgalci siyonist rejime ait bir gemiye el koyduklarını, işgale karşı operasyonlarını sürdüreceklerini vurguladı.

Seri, Ensarullah olarak yalnızca işgal rejimi bandıralı gemiler ve siyonistlerin sahip olduğu gemileri hedef alacaklarını kaydetti.

İşgalci siyonistlere ait tüm gemilerin kendileri için meşru bir hedef olacağını vurgulayan Seri, tüm ülkeleri işgalci siyonistlere ait gemiler için çalışmaktan vazgeçmeleri konusunda uyardı.

Seri, Yemen silahlı kuvvetlerinin, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar durana kadar siyonist işgaline karşı askeri operasyonlarına devam edeceğini vurguladı. (İLKHA)