Hamdan, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta düzenlediği basın toplantısında Kassam Tugayları'nın son 48 saat içinde 33 düşman aracına hasar verdiğini hatırlattı.

İşgalin, Şifa Tıp Kompleksi'ne yönelik saldırılarıyla acımasız bir savaş suçu işlediğini vurgulayan Hamdan, siyonistlerin iddialarının saçma ve uyduruk hikâyelerden oluşan bir skandal olduğunu kaydetti.

Hamdan, "İşgalin iddia ettiği gibi herhangi bir hastanede MR makinelerinin yanında silah saklamak akıllıca değim. İddia edilen silahları Şifa Hastanesi'ne kutular içinde getirenlerin düşman kuvvetleri olduğu biliniyor." dedi.

Uluslararası kuruluşların, işgalin iddialarının yanlışlığını ortaya çıkarmak için hastaneleri denetleyecek bir komite kurma çağrısını yineleyen Hamdan, Amerikan yönetiminin, Şifa Hastanesi'nde işgal tarafından işlenen cinayetler ve savaş suçlarını tamamen örtbas ettiğini vurguladı.

Hamdan, işgalcilerin hastanelere saldırarak, fırınları bombalayarak ve hayati önem taşıyan tesisleri yok ederek halkı topraklarından sürgün etmeye amaçladığına işaret etti.

İşgalin 75 yaşındaki bir adamı, önce kendisine yardım ediyormuş gibi fotoğrafını çektiğini; daha sonra sözde "güvenli koridorda" sırtına ateş açarak katlettiğini aktaran Hamdan, işgal hapishanesindeki Filistinli tutuklulara ilişkin, 7 Ekim'den bu yana 5 tutuklunun işkenceyle şehit edildiğini, 2 bin 800 Filistinlinin alıkonulduğunu kaydetti. (İLKHA)