UDER Derneği, Ağrı Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü desteği ile 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Programı Gerçekleştirdi. 

Program da çocuklar tarafından 20 Kasım Dünya Çocuk hakları günü temalı etkinlikler gerçekleştirildi. 
Folklor, Şiir, Müzik Korosu, çocuk hakları tanıtımı, piyano, gitar ve tiyatro gibi etkinlikler sahnelenirken,

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Münasebetiyle Konuşma yapan, UDER DERNEĞİ Başkanı Yusuf YILDIRIM: 

Kıymetli protokol,
Kıymetli misafirler ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklar;
Sözlerime başlamadan önce düzenlediğimiz programa katılımlarınızdan dolayı hepinize hoş geldiniz demek istiyorum. Bildiğiniz üzere; Çocukları korumak ve yaşam koşullarını iyileştirmek adına 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 'Çocuk Haklarına Dair Sözleşme' imzalanmış ve o tarihten günümüze 20 Kasım 'Dünya Çocuk Hakları Günü' olarak ilan edilmiştir. O zamanda olduğu gibi günümüzde de ne yazık ki her çocuk eşit şartlarda doğup yetişememektedir. Dolayısıyla buradan hareketle çocukların sahip olduğu haklara erişiminin olması adına UDER Derneği olarak katkıda bulunarak onların daha güvenli ve daha iyi bir dünyada yaşamaları için elimizden gelen çabayı göstermek boynumuzun borcudur. Bizler dernek olarak her yıl bu önemli ve değerli günü çocukların salıncaklarını gökkuşağına bağlamak adına düstur edindiğimiz ilkeler ve çocuk hakları çerçevesinde etkinlikler düzenlemekteyiz. Herkese bu önemli günde etkinliğimize katılımından dolayı teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Dünya bundan asırlar önce çocukların değerini ve önemini kavramış ve bu minvalde bu günü dünya çocuklarının günü olarak ilan etmiştir. Burada ortak hareket etmek ve her defasında daha çok bazı haklara erişimi güç olan çocuğa ulaşmak için bizimle olan herkesin emeği ve katılımı çok önemlidir. Gelecek bugünün küçükleri ile inşa edilir. Zaman, geleceğimizi sizler ile birlikte inşa etme zamanıdır.

Ağrı'da engelliler 1 günlük asker oldular Ağrı'da engelliler 1 günlük asker oldular

Değerli Misafirler;
Bizler UDER Derneği olarak çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve çocuk haklarına ilişkin ihlallerin her daim karşısında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Bir taraftan hasta çocuklarımız için hastane odalarını onlar için eğlenceli bir hale getirirken, bir diğer yandan çocuklarımızın soğuktan korunmaları için temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz, bir yandan beden güvenliği eğitimi almaları için onlara atölyeler düzenlerken, bir diğer yandan bugün yaptığımız gibi onları farklı etkinlikler ile buluşturup onların yanında oluyoruz. Gelecek nesillere daha güvenli ve eşit bir dünya miras bırakmak, birincil hedefimizdir. 

Sözlerime son verirken, sizleri bu etkinlikte misafir etmekten duyduğum kıvancı tekrar dile getirmek istiyorum. Gelecek çocukların elinde ve onlara emanet. Tıpkı daha önce bize emanet edildiği gibi. Katılımınızdan dolayı teşekkürlerimi sunar, hepinize keyifli etkinlikler dilerim.

İfadelerini kullandı.