Geçtiğimiz seneden bu yana yapımı için gün sayılan 250 bin sosyal konut projesinin çalışmalarına ne zaman başlanacağı belli oldu

Dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 81 ilde 250 bin sosyal konut projesinin çalışmalarına başlanmıştı. Bu kapsamda vatandaşlardan başvurular alınarak, aralarından kimin konutlardan faydalanabileceği kura sistemi ile birlikte belirlendi. Kura çekimlerinin günlerce sürmesinin ardından 81 ilde de hak sahipleri bulundu.

Tüm bunların ardından ise 6 Şubat tarihinde meydana gelen deprem felaketi çalışmaların ertelenmesine neden oldu. Yaklaşık olarak 50 bin vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu depremde 11 ilde on binlerce binanın yıkıldığı görüldü. Enkaz kaldırma çalışmalarının hemen ardından ise bu şehirler yeniden ayağa kaldırma çalışmalarına başlandı.

Bu kapsamda yapılacak olan 250 bin sosyal konut yerine deprem konutlarının inşasına başlandı. Şubat ayından bu yana 11 ilde de TOKİ tarafından depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın yeniden kendi memleketlerine dönerek güven içinde yaşamalarının sağlanması amaçlandı.

250 BİN SOSYAL KONUT PORJESİ AĞRI'DA İNŞAATI NE ZAMAN BAŞLIYOR VE NEREDE YAPILACAK?

TOKİ Tarafından Ağrı için yapılan açıklama şu şekilde;"Konut projelerinde; imar planlama, projelendirme ve ruhsatlandirma islemlerinin ardindan ihale islemleri de tamamlanarak insaat aşaması başlamaktadir. Söz konusu projenin ihalesinin yapilmasina yönelik çalismalar devam etmektedir." Denildi.

Editör: Muhabir Ağrı