TOKİ 250 bin sosyal konut projesi ile ilgili son dakika bilgisi geldi. Gelen bilgilere göre, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinde evlerin İstanbul'da Esenler Belediyesi-TOKİ iş birliğiyle kentsel dönüşüm kapsamında yapılan evlerin planları gibi olacak. Evlerin içi mutfağı, banyosu ve odaları da bu projelerdeki gibi olacak. 

EVLER 5 KATLI OLACAK

Yatay mimari ile inşa edilecek evlerin beş katlı şekilde yapılacağı bildirildi. Evlerde ısı yalıtımı olacağı, doğalgazlı olacak binaların altında ise kapalı otoparklar olacak. Yeşil alanların çoklukla olacağı evlerde kişi başına 17 metrekarelik yeşil alan düşeceği bildirildi. 

İşte Örnek ev ve fotoğrafları

YERİ NASIL OLACAK?

Evlerin çocuk oyun alanları, hastane, okul ve camilere yakın olacağı, buralara yürüme mesafesi uaklıkta olacağı , konutların içinde bir de büyük bir spor tesisi olacağı bildirldi. 

3+1 METREKARESİ NE KADAR OLACAK?

Mudanya Mütarekesi'nin 100. yılına özel hazırlık Mudanya Mütarekesi'nin 100. yılına özel hazırlık

Evlerin metrekareleri hakkında da , 3+1 evlerin 110 ile 125 metrekare arasında olacağı , her dairede balkon olacağı ve alaturka alafranga tuvaletlerin olacağı, yatak odasında ebeveyn banyosunun da olacağı bildirildi. 

110 metrekarelik evin her odasının 10 metrekare olacağı, 5 metrekare balkon olacağı ve salonunun ise 23 metrekare olacağı, ebeveny yatak odasının ise 16 metrekare olacağı öğrenildi. Mutfak ise 12 metrekareden oluşacak.

2+1 EVLERİN DETAYLARI

2+1 evlerin 80 ile 100 metrekare arasında olacağı, bu evlerde Amerikan mutfak olacağı bildirildi. Salonla bir olacak mutfak , 100 metrekarelerde 12 metrekare olacak. 23 metrekare salon, 8 metrekarelik balkon ve 11 metrekare çocuk odası ile 12 metrekare ebeveyn yatak odası olacak.

Aşağıdaki fotoğraflar evlerden biri. Sizce nasıl? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

İşte evin resimleri:

TOKİ KONUTTA SON BAŞVURU TARİHİ

TOKİ 250 bin sosyal konut başvurusunda son gün 31 Ekim 2022 olarak açıklandı. E Devlet başvuruları 28 Ekim'de bitecek. Bu nedenle vatandaşların başvurusunu biran önce yapması gerekiyor.

Anlık tüm gelişmeler için bizi mutlaka instagramdan takip edin! Muhabir Ağrı