Şiddetli yağmur tüm bölgeyi etkiliyor. Palu İlçesinde yağan yağmurdan etkilenen Abdurrahim Aydemir, logarın tıkanık olmasından dolayı evini iki kez su bastı. Aynı felaketi yaşamamak için geceden şiddetli yağmur anında logardan evine yönelen suyu atmak ve evini su basmaması için nöbet bekliyor.

Abdurrahim Aydemir

Ev halkı ile birlikte gece boyu yatmadıklarını, bu zamana kadar şiddetli yağmurun yağdığı anda logardan geri atan suyun eve girme anında müdahale ettiklerini, bu yüzden 3 kez elbise değiştiğini belirterek yetkililerden yardım istedi. Mart 2023'ten bu zamana kadar evini iki kez su bastığını durumu yetkililere ilettiğini, geçici çözümlerle işi savsaklamaları nedeniyle evi su basmasına ramak kaldığını söyledi.

Aydemir, sözlerinin devamında şunları söyledi:

"Evimi su basması nedeniyle evimdeki eşyalarımın çoğu yok oldu gitti. Durumu Belediye ve Kaymakamlığa illetim. Yardım etmek bir tarafa kimse geçmiş olsun bile demedi. Zararımı tazmin edemedim. Logarın aşağısına dar bir boru atılmış. Buda tıkanmaya sebep olmuş. Bu borunun komple değişmesi lazım. Yoksa geçici çözümler konuyu çözüme kavuşturmaz." dedi. (İLKHA)