Siyonist işgal rejimi sözde askerleri, Gazze'nin en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesi'ne, tanklar ve buldozerler eşliğinde baskın düzenledi.

Yüzlerce işgalci asker, acil servise girdi ve bodrum katlarında arama yaptı.

Siyonist rejim sözde ordu radyosu, baskın yapılan Şifa Hastanesi'nde işgalci esirlerin bulunduğuna dair bir belirti olmadığını duyurdu.

Haberde, "Şifa Hastanesi'nde kaçırılanların varlığına dair bir belirti yok, taramalar devam ediyor." ifadelerine yer verildi.

Haberde, hastanedeki siyonist işgalciler ile "askerlerden ayrı bir yerde bulunan hastalarla veya hastanedeki sağlık ekipleriyle herhangi bir sürtüşme yaşanmadığı" kaydedildi.

Siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin sağlık görevlilerinin ve Arapça konuşanların eşliğinde, odadan odaya girdiği, kattan kata çıktığı, hem çalışanlar hem hastaları sorguladığı belirtildi.

Hastaneye sığınan insanların binanın önündeki avluya toplandıkları ve bazılarının "güvenlik kontrolünden" geçirildikleri ifade edildi.

Baskının ardından siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin Şifa Hastanesi'nin boşaltılmasını istedikleri belirtildi.

Yerinden edilen kişilerin Şifa Hastanesi'nden çıktıktan sonra nereye gidecekleri belli değil.

Siyonist rejim sözde ordusu, Şifa Hastanesi'ndeki "operasyonunun" hâlâ devam ettiğini söylüyor.

Gazze Sağlık Bakanlığı'nın son bilgilerine göre hastanede sağlık ekipleri, aralarında 600 yaralı ve 36 yenidoğanın da bulunduğu yaklaşık 2 bin 500 kişi bulunuyor. (İLKHA)