Simge Sağın, geçtiğimiz haftalarda Özgür Aras'la bir araya gelerek, samimi açıklamalarda bulunmuştu. 41 yaşındaki ünlü isim, şarkı seçimlerinde bir sırrı olup olmadığının sorulması üzerine, "Şarkıları iyi kokladığımı düşünüyorum, hissediyorum. Kalbimin sesini dinlemem bence benim sırrım" ifadelerini kullanmıştı.

"İYİ ZAMANLARMIŞ"

Konservatuar yıllarından beri 15 senenin üzerinde şarkı söylediğini belirten Simge, şöyle konuşmuştu:

Dönem dönem oldu. Çok eski dönemleri hatırlıyorum, pes ettiğim dönemler deyince onlar aklıma geliyor. Ama tabii ki pes etmenin ve bütün bu yaşanılan her şeyin, benim başarı yolumdaki bütün taşları üst üste koydurup beni yukarıya çeken bir şey olduğunu da anladım. O yüzden şimdi iyi zamanlarmış diyebiliyorum, geriye dönüp baktığımda.

O YARIŞIN İÇİNDE KENDİMİ GÖRMÜYORUM"

Simge, "Piyasadaki yarışın içinde olmak nasıl bir duygu?" sorusuna ise şöyle yanıt vermişti:

Ekibiyle merak uyandıran dizi 'Sıfırıncı Gün' ne zaman başlıyor? Ekibiyle merak uyandıran dizi 'Sıfırıncı Gün' ne zaman başlıyor?

Ben o yarışın içinde kendimi görmüyorum. Ancak o yarışın içinde insanlar kaybolabiliyorlar, gerçek kimliklerini ortaya koymadıklarında kaybolduklarını düşünüyorum. Bende hiç bu yarışta geride mi kaldım gibi bir korku olmadı. Mesela haftalarca listelerde bir numara olan şarkılar ve şarkıcılar var. İnsanlar konuşuyor, bende duyuyorum. Duyduğum için söylüyorum. Şarkı başarılı olduğu için mi o listede bir numarada? Gerçekten bunu sorguluyor insan... Yoksa ciddi bir para ödendiği için mi? O yüzden insanların ve benim de artık o listelere güveni kalmadı. Doğru olduğuna inanmadığım hiçbir şey bana güven vermiyor. Benim dinleyicim beni dinler, radyo çalarsa en güzel şey budur. Onun dışında ki hiç bir şey umurumda değil.