Rüyada şahin görmek kadrinin yüksekliğine, izzete, makam ve mevkinin yükselmesine yorulur.

Rüyada şahin görmek kadrinin yüksekliğine, izzete, makam ve mevkinin yükselmesine yorulur. Şahin rüyası liderliğin, büyüklüğün, yüksekliğin, itibarın, gücün, kuvvet ve kudretin simgesidir. Rüya sahibi şahini ne şekilde görürse görsün şahin başarı olarak tabir edilmektedir. Şahin rüyası makam, komutanlık, evlat, mal ve nimetin simgesidir.

Rüyada görülen şahin makama, komutaya, evlada, mal ve nimettir. İbn-i Sîrîn: Şahin görülmesi; zalim bir hâkimden büyüklük bulacağınıza delalet eder.

Rüyasında beyaz bir şahin tuttuğunu görmek, kadrinin yüksekliğine, izzete ereceğine işarettir. Elinde bir şahin olduğunu gören, itibarlı olur.

Rüyada şahin kuşu görmek, yüksek bir memuriyete delâlet eder. Çünkü şahinler yüksekten uçar. Kendisini şahin olarak görmek, bir şehre vali olmaya delâlet eder.

Rüyada şahin görmek nasıl tabir edilir

Şahinin elinden uçup gittiğini görmek, şeref ve mevkiinin tükenmesine, şahinin elinden düşüp öldüğünü görmek, mevkiinden düşerek aynı zamanda fakirleşeceğine delalet eder.

Günümüz yorumcuları da şahin görülmesini yeni arkadaşlıklar kazanacağınıza işaret ederler.

Rüyada Ağrı Sızı Görmek Rüyada Ağrı Sızı Görmek

Kirmani ye göre: birinin kendisine bir şahin verdiğini görenin bir çocuğu olur. Yahut şeref ve itibar kazanır. Şahinin evinin damına konduğunu görmek, devlet büyüklerinden birine yakınlaşmaya ve ondan menfaat görmeye işarettir.

Rüyada şahin kuşu tuttuğunu görmek, ulüvv-i kadre, yüksek mevki, makam ve izzete delâlet eder.

Av için bir şahin satın aldığını gören bir işe girer. Muradi olur ve itibari artar. Kadının eteği altına bir şahinin gizlendiğini görmesi, erkek doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa kız doğuma delalet eder.

Cafer'i Sadik a göre, şahin görmek murat, ferah, müjde, yerine getiren ve mal ile tabir olunur. Eğer şahin sinirliyse çok vahim, asi evlat, yol kesici hırsız ile yorumlanır.