HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, doğal gaz kuyruğunda bekleyen vatandaşların sorununu yerinde incelemek için sabahın erken saatlerinde Aksa Siirt-Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Müdürlüğü'ne gitti.

Mesainin ilk dakikalarında kapı önünde sıra bekleyen vatandaşları dinleyen Ramanlı, bu kuyruğun eski Türkiye manzarası olduğunu, işlem için sıra bekleyenlerin bu halden kurtarılması gerektiğini kaydetti.

Bu halin 90'lı yıllardaki SSK kuyruklarını hatırlattığını belirten Ramanlı, Batmanlıların bu muameleyi hak etmediğini ve Batman'a yakışmadığını söyledi.

Kapıda kendisini karşılayan Aksa Siirt-Batman Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Müdürü Yusuf Demirtaş'a sıra sorunun çözülmesi gerektiğini ifade eden Ramanlı, müdürden hafta içi personel artırımı sözü aldı.

Şirket Müdürü Demirtaş, yeni abonelik ve abone değişikliği işlemlerinin yoğun olarak yapıldığı sonbahar aylarında artan işlem hacmi sebebiyle bu yoğunluğun yaşandığını, halihazırda bazı işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabildiğini ancak diğer işlemlerin de internet üzerinden yapılabilmesi için çalışma yaptıklarını belirtti.

Demirtaş devamla, vatandaşı mağdur etmemek için mevcut kapasitenin sonuna kadar kullanılacağını, takviye personelin bu hafta itibariyle göreve başlayacağını, sıra bekleme sorununu hafifletmek ve sıra alan vatandaşların işleminin gün içerisinde mutlaka yapılması için gayret edeceklerini söyledi.

Personel takviyesi ve alınan her sıra için gün içinde işlem yapma sözünü alan Ramanlı, parti teşkilatı ile birlikte verilen sözlerin takipçisi olacağını ifade etti. (İLKHA)