Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarında 57 ilden 168 kurumsal katılımcı yerini aldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü hoca ve öğrencileri de kadim Mardin mutfağını ve Mardin Artuklu Üniversitesini temsil etmek üzere Diyarbakır'da düzenlenen 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarına katıldı.

Fuar kapsamında düzenlenen aşçılık yarışmalarına katılan Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, 5 öğrenciyle yarıştıkları bireysel kategoride 4 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya kazandı.

Daha önce de Adana’da gerçekleştirilen Uluslararası Adana Lezzet ve Gastronomi Fuarına katılan Mardin Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Hoca ve öğrencileri üniversiteler arası aşçılık şampiyonasında şampiyon olmuşlardı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Toprak, 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarında Kadim Mardin Mutfağını ve Mardin Artuklu Üniversitesini başarıyla temsil eden öğrenci ve hocalarını tebrik ederek kendilerine teşekkür etti. (İLKHA)