İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, Türkkan hakkındaki “dokunulmazlık” kararına tepki gösterdi. Babacan, "Vekilimizin koşulsuz şartsız, her şekilde yanındayız" mesajını verdi.KOCAELİ (İGFA) - Anayasa komisyonundan oluşan karma komisyon İYİ Partili Lütfü Türkkan ve CHP'li Ali Mahir Başarır' ın dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar alması ardından, karara İzmit İlçe Başkanlığı'ndan tepki açıklaması geldi.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, haksızlıklarla, yolsuzluklarla  her daim mücadele eden, adaletsizliklere karşı çıkan Lütfü Türkkan ve Ali Mahir Başarır hakkında alınan dokunulmazlığın kaldırılması kararının tamamen siyasi bir karar olduğunu ifade etti.

Adaylık başvuruları kabul edildi Adaylık başvuruları kabul edildi

"Birgün mutlaka “Adalet” ve “Hukuk” herkese lazım olacaktır" diyen Babacan, "Yüce meclisimizde ,millete rağmen, amacı depremdeki başarısızlıkları unutturmak olan, gündemi değiştirmek amaçlı haksız bir karar alınmıştır.  Milletvekilimiz Sayın Lütfü Türkkan'ın koşulsuz şartsız, her şekilde yanındayız. Bizler baskınıza, tehdidinize, aldığınız hukuksuz kararlara yenilmeyeceğiz.Yüce kurtarıcımız, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün izinde, Genel Başkanımız Meral Akşener'in liderliğinde, aziz milletimizi, sizin bu baskıcı, hukuk tanımaz, adaletsiz yönetiminizden kurtaracağız. Bu tamamen göz korkutma, sindirme operasyonudur. Biz “İYİ’ ler Ordusu” olarak korkmuyoruz, sinmiyoruz. Aziz milletimizi hak ettiği yönetime kavuşturmak için çok çalışıyoruz, çalışacağız" diye konuştu.