Bu yıl 4’üncü kez Hak Sanayici ve İşadamları Derneği (HAKSİAD) öncülüğünde yapılan işadamları buluşması üçüncü gününde Türkiye ve dünyanın farklı bölgelerinden sanayici, girişimci, iş adamları ve yatırımcıların katılımıyla devam ediyor.

Programda bir konuşma yapan HÜDA PAR Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, ardından sektör temsilcilerin kurduğu stantları gezerek sektörleri hakkında bilgi alıp sektör temsilcileriyle muhabbet etti.

Sektör temsilcilerin stantlarını gezen Demir’e HAKSİAD Genel Başkanı Fikri Karavil ile HAKSİAD yönetiminden bir heyet ve Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi eşlik etti.

Bir stantta Demir’e Kudüs’ün simgelerinden olan Kubbetüs Sahra tablosu Karavil’e de bir tablo hediye edildi.

Yapılan stant ziyaretlerinin ardından İLKHA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Demir, HAKSİAD’ın güzel çalışmalarından dolayı yöneticilerini tebrik etti.

Demir, “Çok değerli bir çalışma ortaya koydular hem çalıştay hem fuar sistemi çok değerli ve önemli bir program oldu. HAKSİAD bu sektörde yeni ama çok hızlı yürüyen bir dernek. HAKSİAD çok daha hızlı büyümesi gerekir. Memleketin, ülkenin ve toplumun HAKSİAD’ın güzel ve değerli çalışmalarına şiddetle ihtiyacı var. Öte taraftan stantlarda gördüğüm ve sergilenen mallarda çok önemli. Sektörler çok geniş yelpazede bu da HAKSİAD’ın güzel bir işlev gördüğünü hinterlandının çok geniş bir sahaya yayıldığını ortaya koyuyor. Türkiye ekonomisinin çok ciddi sıkıntı yaşadığı bu süreçte üretim, istihdam, yatırım anlamına gelen HAKSİAD’ın çalışmaları hakikaten Türkiye için çok önemlidir. Desteklenmesi ve güçlendirilmesi gereken bir çalışma. Bu anlamda bir kes daha tebrik ediyorum. Çok değerli ve anlamlı buluyorum. Başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

 HAKSİAD programı pazar günü yapılacak basın açıklamasıyla son bulacak. (İLKHA)