Batman'da dün gece sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde acı bilanço ortaya çıktı.

Su baskını ve sel felaketi sonrası Seyitler Mahallesi'nde Güner ailesinin evinin çökmesi ile 4 kişi hayatını kaybetti.

Selin vurduğu mahallelerde incelemede bulunan HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, sel felaketinde hayatlarını kaybedenler için Allah'tan rahmet, yaralılara şifa temennisinde bulundu.

Şahin, "Maalesef dün gece saat 24.00 gibi Batman'ımızda başlayan yoğun yağıştan dolayı bir sel felaketi yaşandı. Özellikle dere yatağında bulunan Seyitler Mahallesi'nde bir evin çökmesi sonucu 3 çocuk ile nineleri çöküntü altında kaldı ve hayatlarını kaybettiler. Allah'u Teala bu çocukları aileleri için ahirette azık eylesin, nine için de Allah rahmet eylesin. 3-4 yaralı var, Allah'u Teala şifa ve sabır versin." dedi.

"Dere acilen ıslah edilmeli"

Sel felaketinde Seyitler Mahallesinde büyük bir felaket yaşandığına dikkat çeken Şahin, "Özellikle Seyitler Mahallesi'nde çok büyük bir felaket, çok büyük bir zayiat yaşandı. Dün geceden beri mahalledeyiz, olay yerindeyiz. Halkımızın nabzınızı tutuyoruz. Zarar gören evlere iniyoruz, bakıyoruz ki ciddi bir hasar var. Araçlar ve evler hasar görmüş. Seyitler Mahallesi'nden geçen derenin bir an evvel ıslah edilmesi lazım. İluh Deresi'nde olduğu gibi bir derinlikle ve etrafında beton duvarların örülmesi suretiyle bu evlerin bu riskten kurtarılması lazım. Yoksa bu gibi yağışlar sonucu yine sel olur ve bu kayıpları yaşarız. Şu anda Batman'da can kaybımız 4'tür. Allah-u Teala aileye sabır versin, başsağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize, evlatlarımıza da acil şifalar diliyorum. Derenin bir an önce ıslah edilmesi lazım, bunun başka çözümü yoktur." ifadelerini kullandı. (İLKHA)