İkindi namazı sonrası İl Halk Kütüphanesi yanında düzenlenen basın açıklamasında, Müslümanların vahdeti ve siyonist mallarının boykot edilmesi çağrısında bulunuldu.

HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Mustafa Yetiş tarafından yapılan açıklamada, Müslümanların dua ve namazlarda bir araya gelerek Allah'a yalvarıp yakarmaları gerektiği vurgulandı.

Sabah namazı buluşmaları ve teheccütlerde bir araya gelerek dua edilmesi gerektiğini dil getiren Yetiş, en az bu ibadetler kadar, siyonistlere ait ürünlerin de boykot edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

"siyonizm bizim dağınıklığımızdan istifade ediyor"

Yetiş açıklamasında, "siyonisterin bütün kuşatmasına rağmen öyle bir hal aldı ki gidişatı mücahitler belirliyor. Ne israilin ne siyonizmin Gazze'ye girmesi, hastaneleri kuşatması belirlemiyor. Kara harekâtını başlatması savaşın gidişatını belirlemiyor. Mücahitler nasıl bir şey ortaya koyuyorlarsa savaş o şekilde devam ediyor. Bizler birlik ve beraberliğimizi, ittihadımızı güçlendirecek zamandayız. Aykırılıklarımızı bir tarafa bırakarak meşru olan mücadelemizi hep beraber ortaya koyacağımız gün gelip geçiyor. siyonizm bizim dağınıklığımızdan istifade ediyor. Emperyalist güçler kendi aramızdaki ihtilaflardan faydalanıyor. Mezhepçilik, meşrepçilik her neyse aramızdaki nifaklar, bunlardan istifade ediyor. 2 milyara yakın Müslüman, 10 milyon-15 milyon siyonizm nüfusuna karşı sessiz bir şekilde maalesef bu katliamı izliyor." dedi.

Program, Yeni Mezarlık Camii İmamı Tahir Durmuş'un yapmış olduğu dua ile sona erdi. (İLKHA)