Lübnan'daki Hizbullah, bugün Lübnan-Filistin sınırında işgal askerlerinin hedef alındığını duyurdu.

Açıklamada, El-Merc bölgesi yakınındaki işgal askerlerinin toplandığı bir toplama noktasının uygun silahlarla hedef alındığı ve bunun doğrudan ölümlere neden olduğu belirtildi.

Öte yandan Lübnan kaynakları da Ştelu yerlerşimi yakınındaki işgal askeri hedefinin Lübnan'dan doğrudan ateşe maruz kaldığını söyledi.

İşgal medyası, kuzeyde yaşanan olayların ardından El Manara, Misgav Am, Yiftah ve El Malikiye yerleşimcilerinden müstahkem yerlere girmelerinin istendiğini bildirdi.

İşgal rejimi topçusunun da 4 top mermisiyle Tair Harfa'nın dış mahallelerini hedef aldığı belirtildi.

Bu aradan Hizbulah, sabah erken saatlerde, direniş üyelerinin Lübnan-Filistin sınırındaki "Branit" kışlası yakınındaki "Natua" yerleşimindeki işgal ordusuna ait bir piyade kuvvetini hedef aldığı sahneleri yayınladı. Görüntülerde en az bir işgalcinin öldüğü, birinin de yaralandığı teyit edilirken bölgeye tahliye için işgal ekiplerinin geldiği gözlendi.

Hizbulah, ayrıca Lübnan-Filistin sınırındaki işgal rejimine ait "Birkat Rişa" bölgesinde toplanan işgal askerlerini hedef alan başka sahneler de yayınladı.

Açıklamada, "Birkat Rişa bölgesini ve çevresindeki askeri toplanma yerlerini füze silahlarıyla hedef alarak doğrudan isabetler sağladık." denildi. (İLKHA)