Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS, bu sabahtan bu yana Şifa Hastanesi'ne baskın düzenleyerek yeni suçlar işleyen ve algı peşinde koşan işgal rejiminin yalanlarına yanıt verdi.

HAMAS, siyonist işgalin Şifa Tıp Kompleksi'nde silah ve teçhizat bulduğunu iddia etmesinin, Gazze'de sağlık sektörünü yok etmeye yönelik suçunu meşrulaştırmaya çalıştığı yalanların ve ucuz propagandanın devamından başka bir şey olmadığına dikkat çekti.

Açıklamada, işgalci rejimin bu mizansenin aynısının Rantisi Çocuk Hastanesi'nde düzenlediği ve oraya silahlar yerleştirdiğine işaret edilerek bu oyunların artık kimseyi kandıramayan zayıf bir komedi örneği olduğuna vurgu yapıldı.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: Çocuklara, kadınlara ve savunmasız sivillere karşı işlenen suçları örtbas etmek için işgalin yaydığı yalan ve aldatmacanın düzeyinin farkındayız. Bu nedenle iki hafta önce, Birleşmiş Milletler'e ve uluslararası kuruluşlara, hastanelerin koşullarını gözden geçirecek ve işgalin anlatılarının ve yalan iddialarının yanlışlığını tespit edecek uluslararası bir komite kurma çağrımızı defalarca tekrarlamıştık.

Gazze şehrinin batısında yer alan ve Gazze Şeridi'nin en kapsamlı sağlık kuruluşu olan Şifa Sağlık Kompleksi'ni dört günden beri kuşatma altında tutan ve aralıklarla içeriye tanklarla ve keskin nişancılarla saldırılar düzenleyen, içeride hastaların bir yerden bir yere nakledilmesine, hatta cenazelerin bile dışarı çıkarılmasına engel olan siyonist işgalciler, bugün sabah saatlerinden itibaren hastanenin içine saldırı başlattılar. (İLKHA)