Emre Olur, 1990 yılında İstanbul Bahçelievler'de dünyaya geldi. Türk televizyoncu ve bilgi güvenliği uzmanı olan Emre Olur, Sedat Peker'in baş danışmanı olarak tanınmıştır. Emre Olur'un Arnavutluk vatandaşlığı da bulunmaktadır.

Casper kimin? Casper Hangi ülkenin Casper kimin? Casper Hangi ülkenin

Olur ilk defa Gökhan Özoğuz'u tehdit etmesiyle gündeme gelmişti. Özoğuz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un 15 Temmuz paylaşımına tepki vermişti. Bunun üzerine Emre Olur Twitter hesabından, ''Elbet, İstanbul'un karanlık sokaklarında karşılaşacağız. İşte o zaman sana hangi sahibin kan vermeye gelecek? Göreceğiz tosun'' şeklinde paylaşım yapmıştır. Bunun üzerine gazeteci Fatih Altaylı başta olmak üzere birçok ünlü ismin tepki dolu açıklamalarına maruz kaldı.

İYİ Parti eski sosyal medya direktörü Kerim Çoraklık 2018 yılında Beyaz TV'de yapılan programlarda FETÖ üyesi olmakla suçlanması sonucu 14 ay tutuklu kalmıştı. Yapılan programlarla adı anılan Olur, yapılan eylemin kumpas olduğunu ve ortaya atılan asılsız iddiaların Siber Suçlarla Mücadele Şubesi'nde Emniyet mensupları ile beraber kurgulandığını söyledi. Aynı ekibin yine Muharrem İnce'ye dair bir kumpas hazırlığında olduğunu belirtti.

Peker ile üzerinde henüz sabıkası yokken görüşme yaptığını ve bu sebeple suçsuz olup ''Suç örgütüne yardım'' konusunda kendisine iftira atıldığını söyleyen gazeteci Süleyman Özışık'a yanıt veren Olur, Peker'in 2020 Eylül'de Süleyman Özışık'ın kızının düğününe giden 80 bin TL ve mücevher ve çelenkleri neden kabul ettiğini sordu ve Özışık'ın ''Sedat Peker'' yazılı çelenklerin önündeki fotoğraflarını yayımladı

2 yaşındaki Olur'un, 1 Ağustos tarihinde katıldığı bir Twitter konuşma odasında Doğu Perinçek'in Sedat Peker-FETÖ ilişkisi iddialarına değinmesi üzerine taraflar arasında tartışma yaşandı. Bunun akabinde Olur, Perinçek ile telefon görüşme kaydını yayımladı. Kayıtta Perinçek "Sedat Peker'in Ergenekon davasındaki savunmasını okursanız Fethullah Hocaya zerafetli göndermeler selamlar olduğunu görürsünüz. Bunu bilmeyen yoktur davaya katılanlardan. Ben bunu söyledim." diyerek kendini savunmuştur.