Seçime iki gün kala düzenlenen iftar programına yoğun bir katılım gözlemlenirken yaklaşık bin kişinin katıldığı belirtildi. Programa 
DEM Parti ile DBP il ve merkez ilçe Eşbaşkanları, yöneticiler; belediye eşbaşkan adayları Hazal Aras ve Memet Akkuş, DEM Parti Ağrı Milletvekilleri Nejla Demir, Heval Bozdağ, Sırrı Sakık katıldılar. 

Aras ve Akkuş misafirleri karşıladıktan sonra masaları gezerek yurttaşlarla sohbet ettiler. Eş başkan adaylarına yönelik yoğun bir ilgi göze çarparken eş başkan adayları 31 Mart'ta sandıkta kazanacaklarını belirttiler. Aras, Ağrı halkının DEM Parti’de karar kıldığını belirterek kadınlarla, emekçilerle, gençlerle, kentin tüm bileşenleriyle birlikte AKP’nin 19 yılda bıraktığı enkazı kaldıracaklarını ifade ederek “Mübarek Ramazan ayında halkımızı burada görmenin mutluluğu içindeyiz. Onların dualarıyla elbette kazanacağız.” dedi. 

Akkuş da programla ilgili düşüncelerini ifade ederek “Bizler Ağrı için mücadele ediyoruz. Yolumuza çıkan engelleri aşarak, çelme takanlara rağmen emin adımlarla ilerliyoruz. Alnımız ak, başımız dik. Belediyeyi kazanıp koltuğa geçmek değil amacımız, bizim için önemli olan insan kazanmak, kalpten inanan insanlar kazanmak. Kendi halkımızla daha çok birlik olmak. Bu mübarek ayda daha çok birliğe ihtiyacımız var. Şu an Ağrı halkının etrafımızda toplandığını görüyoruz. Bize düşen, bu güzel halka hizmet etmek.” dedi.

İftar programında evlerini açan, çalışmalarda moral desteği veren halka da teşekkür eden eş başkan adayları tüm Ağrılıları sandığa gitmeye çağırarak “Ağrı, AKP’yle 19 yılını kaybetti; ama DEM Parti’yle gelecek 5 yılı kazanacak.” dedi. İftar sonrasında DEM Parti seçim bürosunda bir araya gelen yurttaşlarla parti yöneticileri Cumhuriyet Caddesi’nde yürüyerek esnaf ve halkla sohbet ettiler.

Whatsapp Image 2024 03 29 At 09.23.32

Whatsapp Image 2024 03 29 At 09.23.31

Whatsapp Image 2024 03 29 At 09.23.34

Whatsapp Image 2024 03 29 At 09.23.32 (1)

Editör: Muhabir Ağrı