31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti çalışmalara devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmalar kapsamında Ağrılı vatandaşlarla bir araya gelerek, AK Parti'nin seçim vizyonunu ve belediyeciliğini anlatacak.

31 Mart yerel seçimleri öncesinde AK Parti çalışmalara devam ediyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmalar kapsamında Ağrılı vatandaşlarla bir araya gelerek, AK Parti’nin seçim vizyonunu ve belediyeciliğini anlatacak.

Ocak ayını Ankara’da tamamlanması planlanan Erdoğan’ın Şubat ayına deprem ili ziyareti ile başlaması öngörülüyor. Bu süreçte bazı deprem illerine Cumhur İttifakı ortağı MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de eşlik etmesi planlanıyor. Yapımı tamamlanan afet konutları hak sahiplerine teslim edilecek. Hazırlanan taslak programa göre, Erdoğan Türkiye’de ayak asmadık yer bırakmayacak. Başkan Erdoğan, seçim takvimine göre Güneydoğu’dan Ege’ye 7 bölgeye de giderek vatandaşlarla bir araya gelecek.

Onlarca ilde yapımı tamamlanan devlet yatırımlarının toplu açılış törenlerine katılacak. Erdoğan, Diyarbakır, Şırnak, Mardin ve Ağrı’da da miting düzenleyecek. Geçen sene asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremleri nedeniyle ertelenen Antalya Diplomasi Forumu’na da katılacak. Forum kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen devlet ve hükümet başkanları ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek.

Erdoğan, seçim takviminin son haftası ağırlıklı olarak Ankara ve İstanbul’da geçirecek. Kampanya sürecine önce haftada bir sonlara doğru ise ikişer olmak üzere mayıs seçimlerinde olduğu gibi televizyon kanallarındaki özel yayınlara katılacak.Bu kapsamda AK Parti’nin seçim vizyonunu, belediyeciliğini anlatacak.

Erdoğan için hazırlanan bu yoğun program içerisinde devlet işleri de aksamayacak. Düzenli olarak kabine toplantıları da yapılacak, yabancı devlet başkanları Türkiye’de ağırlanacak. Bu süreçte Başkan Erdoğan’ın yurt dışına çıkarak uluslararası zirvelere katılması da bekleniyor

Editör: Muhabir Ağrı