Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir araya geldi.

Abdülmecid Tebbun’un davetine icabetle Cezayir'de bulunan Erdoğan, Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi’nin İkinci Toplantısı vesilesiyle, Cezayir’de resmi temaslar gerçekleştirecek.

Erdoğan ile Tebbun'un riyasetlerinde, ilgili Bakanların katılımlarıyla başkent Cezayir’de icra edilecek Konsey Toplantısı kapsamında yapılacak görüşmelerde, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra, Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan siyonist rejim saldırıları başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde de bulunulacak. Konsey Toplantısı vesilesiyle, Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemde. (İLKHA)