Geçtiğimiz günlerde Bazı sosyal medya hesplarında gündemi meşgul eden, "Ağrı Belediyesi Meydan camiisini satıyor" haberleri yer almıştı.

Bu haberler üzerine Ağrı belediyesi kısa sürede iddiaları yalandı. Konuya ilişkin açıklama yapan Ağrı belediyesi "

"KIYMETLi AĞRILI HEMSERiLERiMiZ SON GÜNLERDE KAMUOYUNDA DiLLENEN MEYDAN CAMiNIN SATISINA YÖNELIK IDDiALAR GERÇEGI YANSITMAMAKTADIR. MEYDAN CAMININ SATISINA YÖNELiK BiR GÜNDEM MADDEMiZ BULUNMAMAKTADIR. LÜTFEN ASILSIZ HABERLERE iTiBAR ETMEYiNiZ. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR" İfadelerini kullanılmıştı.

Bugün Sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan cumhuriyet halk partisi(CHP) Ağrı il başkan yardımcısı Adem KARAKOL Belediye tarafından yapılan açıklamayı belgeli bir şekilde yalanladı.

Karakol "Şimdi Size utanın diyeceğim utanacak yüzünüz yok"

Karakol Camiinin satışına ilişkin belgeleri paylaşarak "CAMİİ SATILIR MI?

SİZE ŞİMDİ UTANIN DİYECEĞİM UTANACAK YÜZÜNÜZ YOK..!

AĞRI BELEDİYESİ; yine kendini yalanladı. 2024 Belediye seçimleri yaklaşırken AKP belediyesi kaybedeceğini anlayınca yangından mal kaçırır gibi Belediye meclisinden MEYDAN CAMİİ'SİNİN satışı için kıymet takdir kararı aldı. Cami satışı halk tarafından tepki görünce basit bir kamuoyu duyurusuyla kendi kendini yalanladı.Fakat belirlenen satış bedeli kararı halen duruyor. akp Ağrı belediyesini tekrar alması halinde meydan camii satışını hayata geçirecektir. Akp belediyesi Kentimize hizmet yapmak yerine talan ve yalan ile bu kenti enkaza dönüştürdü." İfadelerini kullandı.

I M G 7687

I M G 7688

I M G 7691

Editör: Muhabir Ağrı