Yeni yargı paketinde sürprizler geliyor.

Meclisin açılmasına 10 günden az süre kala Adalet Bakanlığı, yargı paketi üzerindeki çalışmalarını hızlandırdı. 7. Yargı Paketi üzerinde çalışmalar devam ederken düzenlemenin kapsamında hasta tutuklular, avukat hakları ve infazla ilgili bazı düzenlemeler yer alacağı bildirildi. Adalet Bakanlığı düzeyinde çalışmaları devam eden 7'nci Yargı Paketi ile ilgili gelen son bilgilere göre paketin , Ekim'in ilk haftasında şekillenmesi ve daha sonra meclise sunulması bekleniyor. 

SEÇİM SÜRPRİZİ

Seçimlere 9 ay kala mahkum ile mahkum yakınlarının af , infaz indirimi talepleri var. Bu konuda çalışma yapılması beklenirken Milli Gazete'den Bünyamin Güler, seçimlere yakıun olması nedeniyle bu konuda sürprizler okacağını söyledi. 

MECLİS 1 EKİM'DE AÇILIYOR

Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi hizmete açıldı Tıbbi Bitkiler Koleksiyon Bahçesi hizmete açıldı

Temmuz ayında tatile giren Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1 Ekim tarihinde toplanacak. Yeni yasama yılının başlaması ile birlikte bekleyen tüm düzenlemeler meclis gündemine gelecek. Bunlardan biri de yeni yargı paketi oldu. Yeni apket, meclisin açılmasının ardından son şeklini alacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gönderilecek. Adalet Bakanlığı'nın üzerinde uzun zamandır çalıştığı yeni paketin içeriği ise şekillenmeye başlıyor. Paket ile ilgili geçen hafta açıklama yapan adalet Bakanı Bekir Bozdağ, " 'Hasta tutuklu ve hükümlülerle ilgili acaba ne yapabiliriz?' Şu anda bunun üzerinde de bir çalışmayı arkadaşlarımız yürütüyor. Bir yandan kendi tecrübemizi ve teorimizi incelerken öte yandan da Avrupa'da ve başka ülkelerde bu iş nasıl oluyor, nasıl işliyor? Bunun üzerinde de duruyoruz. Çünkü bu konuda ciddi eleştiriler geliyor ve biz bunlara baktığımızda da burada yeni bir düzenleme ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Hasta tutuklu ve hükümlülerle ilgili bu çalışmanın nihai şekli henüz ortaya çıkmadığı için size somut 'şunları şunları yapacağız' demiyorum. Henüz öneriler var, o önerileri netleştirdikten sonra paylaşacağız. Bunun da son önemli bir iyileştirme olduğunu buradan ifade etmek isterim." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ MHP GÖRÜŞTÜ: SÜRPRİZLER GELEBİLİR

Bekir Bozdağ ile MHP'li Feti Yıldız önceki gün bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede infaz düzenlemesinin gündeme geldiği belirtildi. Önümüzdeki günlerde bu konuda açıklama gelceği ve seçim nedeniyle yeni sürprizler olabileceği bildiriliyor.