Bursa Büyükşehir Belediyesine ait otobüs seferleri yetersiz kalınca otobüsler hınca hınç doluyor. Bu durum ara sıra otobüslerde kimi vatandaşların baygınlık geçirmesine kadar varıyor.

Edinilen bilgilere göre, dün gece saat 21.55 sıralarında Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Görükle istikametine hareket eden H-1 otobüsünde bulunan biri bayan diğeri de erkek olmak üzere 2 vatandaş baygınlık geçirdi.

Baygınlık geçiren vatandaşlara ilk müdahaleyi otobüsteki diğer yolcular yaptı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen 112 Sağlık Ekipleri, baygınlık geçiren 2 vatandaşa müdahalede bulundu. Vatandaşların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Söz konusu manzaraya tepki gösteren yolcular, yetersiz otobüs seferlerinin bu tür sıkıntılara sebebiyet verdiğini ifade ettiler.

"Bu görüntüler Bursa'mıza yakışmıyor"

Otobüste bulunan ve duruma tepki gösteren yolculardan Muhammed Aksoy, "Özellikle otogardan Görükle istikametine giden H-1 seferlerinin arttırılması gerekir. Haftasonları seferlerin daha da azaltılmış durumda. BURULAŞ otobüsleri maalesef yetersiz kalıyor. Otobüslerde bu türden görüntülere alıştık artık. Baygınlık olayları, tepkisini otobüs şoförüne bağırarak kızarak gösteren vatandaşlar… Bu görüntüler Bursa'mıza yakışmıyor. Bazı güzergahlardaki seferler İBB otobüslerini aratmıyor maalesef. Defalarca belediyeye bildirilmesine rağmen İimkanlar bu.' deniliyor. Bir an önce ek seferler özellikle ihtiyaç duyulan ve talep edilen saatlere getirilmeli. Bu anlamda vatandaşta ciddi tepkiler mevcut." diye konuştu. (İLKHA)