Batman'da yaşayan F. A. isimli bir kuyumcu esnafı, bir haftalık kârını işgal rejiminin saldırısı altındaki Gazze'ye ulaştırılmak üzere Umut Kervanına bağışladı.

Gazze'de yaşananlara duyarsız kalamadığını ifade eden kuyumcu F. A., mazlum Gazze halkına bir nebze de olsa destek olmak istediğini söyledi.

"Vahşeti yaşıyorlar"

Tüm kuyumcuları Gazze'ye yardıma çağıran F. A., "Bir haftalık kârımı zulüm altındaki Gazzeli mazlumlara bağışlamak istedim. Meslektaşlarımın da buna kayıtsız kalmasını istemiyorum. Kimin elinden ne geldiyse duyarlı olalım bu konuda. Oradaki insanlar çok mağdurlar, kötü bir vahşet altında yaşıyorlar. Tüm imkansızlıkları yaşıyorlar. Lütfen bunun devamı gelsin. Ben kendimce naçizane bir şey yapmak istedim. İnsanların da duyarlı olmasını istiyorum." dedi.

"Yardımların devam etmesini istiyoruz"

Yaptığı yardımdan ötürü F. A.'ya teşekkür eden Umut Kervanı Derneği Batman gönüllüsü Rıdvan Üzümcü, "Gazze'de yaşanan vahşete, soykırıma karşı kayıtsız kalmayan Batmanlı hayırsever vatandaşlarımız devamlı yardımlarını yapıyorlar. Bugünde bir kuyumcu esnafımız bir haftalık kârını Gazze'ye bağışlamak üzere bizlere teslim etti. Allah hayrını kabul etsin. Bu yardımların devam etmesini, yardımların örneklik teşvik etmesini istiyoruz. Çünkü orada büyük bir vahşet yaşanıyor. Oradaki insanların ihtiyaçları var. Bizim de bu ihtiyaçları karşılamamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. (İLKHA)