Emekliler Derneği Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, çalışmayan emeklilere verilecek 5 bin lira ikramiye hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Geçinemediği için tarımla ilgilenen emeklilerin ikramiyeden faydalanamadığını belirten Ekmen, "İkramiye haberiyle birlikte emeklilerimiz yine hüsrana uğradı. Hem ikramiyelerin düşük olması hem bütün emeklileri kapsamaması, hayal kırıklığı yarattı. Ekmeğin 11 TL’yi bulduğu şu günlerde emeklilerimiz elbette geçinebilmek için tarım gibi alternatif iş kollarında ekmeğinin peşinde koşmaya devam ediyor. Emeklileri yoksulluğa mahkûm etmek doğru değildir. Bu ülkenin her karışına emeği geçen ve alın teri döken emeklilerimizin, aynı imkânlardan faydalanması daha adaletli olacaktır." dedi.

Açıklamasının devamında Ekmen, "Geçmiş yıllardan bu yana üzerine arsa olan emeklilerimiz, vergi mükellefi olan emeklilerimiz için de ikramiye haktır. Kimi emeklilerimiz, üzerine kayıtlı olan arazilerden üretim ve herhangi bir gelir dahi elde edemediği halde ikramiyeden faydalanamıyor. 2 kuruş ucuz ekmek alabilmek için saatlerce kuyruklarda bekleyen emeklilerimize bu yapılanları kabul edemiyoruz. Talebimiz, geçinemediği için çalışmak zorunda kalan emekliler ile tarım sektöründe mağdur olan üreticilerin, ikramiyelerden faydalandırılmasıdır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)