Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ağrı İl Örgütü, Dörtyol Meydanı'nda Nevruz mitingi gerçekleştirdi. Mitingde konuşan Eş Genel Başkan Tuncer Bakırhan; Türkiye'nin en yoksul ilinin Ağrı olduğuna dikkat çekti.

Bakırhan şunları söyledi:

Ağrı aynı zamanda işsizliğin en yüksek olduğu 3-5 kentten birisidir. Türkiye’nin en kirli havasının olduğu yer Ağrı. Bebek ölümlerinin en yüksek olduğu il Ağrı. Bu Allah’tan korkmazlar bu kirliliği 22 yılda bitirmediler. Ağrılı kadınlar, bebekler Erzurum yolunda yaşamlarını yitiriyorlar. AKP’yi Ağrı’da tabela partisi yapacağız.

Şimdi o kadar utanmaz insanlar ki, götürüyorlar önce yoksullaştırıyorlar, önce aç bırakıyorlar, sonra yardım kolileriyle dilencilik yapıyorlar. Bakın onların verdiği yardım kolileri sizindir, kendi ceplerinden vermiyorlar. Size ne veriyorlarsa alın, helaldir, sizin malınızdır, geri çevirmeyin ama sandıkta asla oyunuzu vermeyin. Ağrı belediyesi ve ilçeleri aldığımızda emin olun o kadar huzurlu olacaksınız ki, ulaşım sorunu mu yaşadınız belediyeniz yanınızda olacak. Çocuğunuzun maması sütü bezi mi yok belediyeniz yanınızda olacak. Öğrenci arkadaşlar barınacak yurt mu yok. Belediyeniz yardımcı olacak. Belediyenin alt yapısı suyu kaldırımı bahçesi her zamankinden daha iyi olacak.

Taşımalı seçmenlere de dikkat çeken Bakırhan şu vurguları yaptı:

Şimdi buraya haram seçmen getiriyorlar. Tutuyorlar; belediyeleri alacağımız yere dışarıdan asker, polis, kolluk kuvveti getiriyorlar sonra da buna demokrasi diyorlar. Emin olun Kürt halkı karar verdiği zaman, birliğini ittifakını güçlendirdiği zaman değil haram seçmen Türkiye’yi yığsa da Ağrı halkı kesinlikle bu haramzadelere karşı iradesini sandıkta ortaya koyacaktır. Karadeniz’den, Trakya’dan Ağrı’nın bir yerini görmeyen, Ağrıyı tanımayan insanları getirip oy kullandıracaklar. Peki, biz ne yapacağız Biz de Ağrı’da seçmen olup il dışında bulunan kardeşlerimizin oy kullanması için sandığa davet edeceğiz. Bunların getirdiği her haram, her hırsız ve kaçak seçmen karşısında hak ve helal seçmenleri taşımak bizim boynumuzun borcudur.

Editör: Muhabir Ağrı