Burada şantiye yetkililerinden yol çalışması hakkında bilgi alan Bakan Şimşek ve Uraloğlu, basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bugün Batman'da birçok ziyaret ve açılış programlarına katıldıklarını anımsattı.

Son olarak yapımı süren Batman-Hasankeyf yolunu incelediklerini belirten Bakan Uraloğlu, "Burası geçmişte başladığımız bir iştir ve 9 kilometreliği eksik kalmıştı. Geçmişte burada bir tasfiye gerçekleşti ve devam eden firmamız çalışmaları bırakmak zorunda kaldı. Yeniden ihalesini yaptık ve yer teslimini de yaptık. Şu anki çalışmalar Batman'dan başlayıp bölünmüş yolumuza 9 kilometrelik kesimini de inşallah kısa sürede bitireceğiz." dedi.

Mevsim şartlarının müsaade ettiği bütün günlerde çalışacaklarını ifade eden Uraloğlu, "Firmamız hazırlıklarını yapmış ve asfalt planetini kurmuş. Önümüzdeki sene içerisinde yaz aylarında burayı tamamen bitirerek trafiğe açılmasıyla ilgili yüklenici firmamızla sizlerin de şahitliğiyle konuştuk ve burayı bitirerek yoğun yerleşimin olduğu Batman'ın imar sınırları içerinde kalan kısımları trafiğe açmış olacağız. Bu proje içerinde organize sanayi bölgesinin 6.2 kilometrelik bir bağlantısı ve sıcak asfaltı var. Buradan sonra oranın da bitmesi için önümüzdeki yıl içerisinde gayretlerimiz olacaktır." diye konuştu.

Ardından kısa bir konuşma yapan Bakan Mehmet Şimşek, "Değerli bakanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Gerçekten verimli bir gün geçirdik. Son olarak da bu projenin başlangıcı için buradayız. Bu yol inşallah en kısa zamanda bitirilerek hemşerilerimizin hizmetine sunulur." ifadelerini kullandı.

Yol çalışmasını inceleme ziyaretinde Bakan Şimşek ve Uraloğlu'na, Vali Ekrem Canalp, Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin, AK Parti İl Başkanı Akif Gür ve ilçe belediye başkanları da eşlik etti. (İLKHA)