Ağrı'nın Taşlıçay ilçesi Adnan Menderes Mahallesinde yalnız yaşıyan bakıma muhtaç 95 yaşındaki kadına iddiaya göre görevli memurlar tarafından "zaten öleceksin yardım alıp ne yapacaksın" denildi.

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesi Adnan Menderes Mahallesi’nde yaşayan ihtiyaç sahibi yaşlı kadına yardım için gelen ilçedeki kurum memuların, “Yaşlısın zaten öleceksin. Yardım alıp ne yapacaksın” dediği iddia edildi. 

  • Ağrı CHP İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Çankaya, konuyla ilgili sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada:
“Sizlerle paylaşmak istediğim şahit olduğum günden beri uykularımı kaçıran çok acı Türkiye’nin gerçeklerinden yanlızca bir tanesi yaşlı bir teyzemiz tek başına damı üzerine yıkılmış adeta çöp haline gelmiş bu yıkık dökük ev demeye bin şahit lazım harabe de tek başına hayata tutunmaya çalışıyor.Başvuru yaptığı kurumlarca artık ölmek üzeresin sana yardım yapmaya gerek yok denilmiş. Bu insanlık ayıbı yeter fazla söze gerek yok.” dedi.
  • anhhaber internet haber sitesine açıklamalarda bulunan CHP Ağrı İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Çankaya, olayla ilgili yaşadığı üzüntüyü dile getirerek,
“Taşlıçay İlçesi Adnan Menderes Mahallesi’nde tek başına yaşayan yaşlı teyze kurumlara yardım için başvuru yapıyor. Kurumdan gelen memurlar teyzeye “Zaten yaşlısın. Öleceksin yardım alıp ne yapacaksın cevabını veriyor. Teyzeye gelenlerin hangi kurumdan olduğunu sordum ama hatırlamadığını söyledi.” ifadelerini kullandı.