Ağrı şehir merkezinde akşam ve gece saatlerinde araba kullanan ve yaya olarak ilerleyen kadınların başka kişiler tarafından sürekli olarak tacize mağdur kaldığı öğrenildi.

Ağrı şehir merkezinde akşam ve gece saatlerinde araba kullanan ve yaya olarak ilerleyen kadınların başka kişiler tarafından sürekli olarak tacize mağdur kaldığı öğrenildi. 

Haber merkezimize gelen şikayetler üzerine bu önemli ve hassas konuya tepkisiz kalmayarak bu konuyu Ağrı kamuoyu ile paylaşmak istedik. 

Arabasını kullandığı esnada iki farklı araba tarafından evine kadar takip edildiğini belirten bir kadın sürücü; “Akşam saat 23:00 sularıydı, arabama yakıt aldıktan sonra evime doğru hareket halindeydim. Önce Peugeot marka bir araç önümde yavaşladı ardından arkamda duran BMW marka araç ile beni ortalarına aldılar, selektör ve dörtlüleri yakmama rağmen bi süre trafikte bu şekilde ilerlememi sağladılar. Başka araçlarında gelmesi sonrasında önümden çekildiler. Onları atlatmak için ara sokaklara kadar girdim fakat atlatamadım. Durumu hemen 155’e bildirdim, ekipler çok kısa sürede olay yerine geldi. Şahıslardan şikayetçi oldum.” şeklinde konuştu. 

'Türkçenin Öğretim Çalıştayı' Bursa'da başladı 'Türkçenin Öğretim Çalıştayı' Bursa'da başladı

Aynı olayın benzer bir mağduru olan bir kadın ise Kağızman Caddesi Tarım İl Müdürlüğü civarında yaya olarak ilerlediği esnada bir araç sürücüsü tarafından önünün kesildiği ve arabaya binmesi konusunda bağırdığını, aralarında tartışma çıktığını ve 155’i arayarak şahıstan şikayetçi olduğunu belirtti. 

Bu mahlukatların benzer başka bir olaya karışması halinde araç detaylarını ve şahısların bilgilerini paylaşacağımızı bildirmek isteriz.