Ağrı Belediye Başkanı Hazal Aras, görevi Başkan Metin Karadoğan’dan devraldı. Ağrı Belediyesi’ne sabah saatlerinde gelen Hazal Aras, Ağrı Belediye Başkanlığı görevini tamamlayan Metin Karadoğan’dan görevi teslim aldı.

Karadoğan görevi teslimi sırasında belediyeyi 283 milyon 900 bin lira borç ile devrettiklerini açıkladı.

Borç bakiyesi ile ilgili hem bağımsız bilir kişi hem de müfettiş talep edeceklerini belirten Hazal Aras, verilen rakamla çıkan rakamı karşılaştıracaklarını söyledi. Buruk bir sevinçle görevi teslim aldıklarını ifade eden Ağrı Belediye Başkanı Hazal Aras “Buruk bir zaferle güne başladık.

Van’da ve diğer bazı ilçelerde hak gaspları var. Bundan kaynaklı üzüntülüyüz. Diğer belediyelerimiz için mücadele edeceğiz” dedi. Herkesin Başkanı Olacağım 31 Mart seçimlerine kadar DEM Parti Adayı olduğunu ancak şu saat itibari ile tüm Ağrı halkının başkanı olacağına vurgu yapan Başkan Aras “Hummalı bir çalışma yürüttük. Kazasız belasız bir seçim atlattık. Tüm halkımıza hayırlı olsun. 31 Marta kadar DEM Parti adayıydık.

Şimdi tüm Ağrı halkının eş başkanları olarak göreve başladık. Demokratik şeffaf bir belediyecilik yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

G K O W Dez Wg A A6 Htb

Editör: Muhabir Ağrı