Ağrı'da Gazze için meşaleli yürüyüş gerçekleştirildi
Ağrı Kudüs Platformu tarafından gerçekleştirilen meşaleli yürüyüşe siyasi partiler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kentte faaliyet yürüten STK'ların bir araya gelerek oluşturduğu Ağrı Kudüs Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüşe 7'den 70'e tüm vatandaşlar destek verdi.
Meydan Camiinde akşam namazından sonra başlayan meşaleli yürüyüş esnasında vatandaşlar sık sık tekbir getirdi, "Vur vur Hamas vur israil'e vur", "Kahrolsun israil", "HAMAS'a selam direnişe devam" sloganları ile direnişe destek verdiler, işgal rejimini kınadılar.
Ellerinde bulunan meşale ve üzerinde yaşanan soykırıma karşı tepkilerini dile getiren yazıların bulunduğu pankartlarla yürüyen vatandaşlar, Cumhuriyet Caddesinde basın açıklamasını gerçekleştirdiler. 
Basın metnini toplanan gurup adına basın açıklamasını Hakan Yıldırım okudu. 

"Siyonistlerin anladığı tek dil silahtır"

Yıldırım yaptığı açıklamada, "Sekiz ayı aşkın bir süredir Gazze’de soykırımda bulunan Siyonist İsrail rejimi dün gece yeni bir caniliğe imza atmış ve Refah’ta onlarca Filistinliyi bombalarla yakarak şehit etmiştir. İyice zıvanadan çıkan Siyonistler, insanlıktan uzak bir halde terör saldırılarını sürdürürken gerçekleşen bu son saldırı sözün bittiği yer olmuştur. Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin silah olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır. Filistin direnişinin kahraman mücahitleri karşısında acziyetin zirvesini yaşayan siyonistler, savunmasız sivillerden intikam almaya çalışmıştır. Filistin direnişinin geçtiğimiz günlerde onlarca İsrail askerini esir almasıyla Gazze’de yeni bir darbe alan Siyonistlere karşı artık söz bitmiştir. İsrail rejiminin zalimliğini, caniliğini ve katilliğini konuşmak artık beyhudedir. Bundan sonra yapılması gereken tek bir şey vardır ki; o da Siyonistlere karşı fiilen harekete geçmektir. Sekiz ayı aşkın bir süredir Siyonistlere direnen Gazze halkının da Filistin direnişine destek olmak için meydanları dolduran vicdan sahiplerinin de tek isteği Siyonistlere karşı anladığı dilden yanıt verilmesidir. Bu bağlamda İslam ülkelerinin liderlerine büyük bir sorumluluk düşmektedir. Zira İsrail rejiminin kınamalardan, sözlü tepkilerden anlamadığı ve bu tutumu umursamadığı gayet açıktır." İfadelerine yer verdi. 

"Filistinli kardeşlerimiz tüm İslam coğrafyası için bedel ödüyor"
Filistin direnişini desteklemenin tüm Müslümanlar üzerine farz olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Filistinli kardeşlerimiz bugün insanlık dramının en acısını yaşıyor ve sadece kendi toprakları için değil tüm İslam coğrafyası için bedel ödüyor.  Öyle ki; Filistin direnişi bugün sadece kendi topraklarını koruma yahut özgürleştirme maksadıyla mücahede vermiyor. Filistinli kardeşlerimiz aynı zamanda Bağdat’ın, Şam’ın, Doğu Türkistan’ın, Diyarbakır’ın ve İstanbul’un selameti için de mücahede ediyor. Bugün bizler çok iyi biliyoruz ki; karşımızda bulunan İsrail adlı terör organizasyonunun hedefi yalnızca Gazze, Kudüs yahut Batı Şeria ile sınırlı değil. Bugün İsrail Gazze’de başarılı olduğu takdirde Siyonistlerin yarınki hedefleri Hatay, Diyarbakır, Adıyaman ve daha birçok şehrimiz olacak. Bundan dolayıdır ki; Hamas sadece Filistin için değil Türkiye için de savaşmaktadır. Türkiye halkı Hamas başta olmak üzere Filistin direniş hareketlerinin ne yanında ne de arkasındadır. Anadolu insanı bugün Filistin direnişinin ta kendisidir.Gazze’yi desteklememek cihaddan kaçmaktır. Siyonistlerin Kudüs, Aksa ve Filistin’e yönelik saldırıları Müslümanların savunma cihadı yapmasını gerektirmektedir. Müslüman halkın elinden geldiğince seferber olması, elindeki tüm imkânlarla düşmana saldırması veya düşmanın ve destekçilerinin elçiliklerine giderek protesto etmesi farzdır." Dedi.
Bed30908 Df71 495D B2D1 9812206Bfb0B034Fd567 9A0D 4684 87D3 Fc224B6D115846845Aec Bd97 47A5 9A23 2Abddc797948B5C1B1A8 3Fac 4183 9A3A 66Eab95A8129

C0E4Cad6 9C40 4339 A708 80105697A214

Editör: Muhabir Ağrı