Yüzyıllarca önceden kalan başlık parası Doğu kentlerinde devam ettiği gibi Ağrıda 'da halen devam ediyor.Mikrofonumuza konuşan G-Ö;"Evlilik konusunda başlık parası devam ediyor, bizim doğuda da kalkması mümkün değil çünkü kız babaları başlık parasını alıp sadece kızına harcıyor baba parayı kendisi için harcamıyor, namus satılmaz. Devletimiz de gençlerin evlenmesi için 150 bin lira destek veriyor, aslında bunun hibe olmasını isterdim, bunun dışında takılar çok pahalı.

G-Ö Muhabir Ağrı Gazetesine yaptığı açıklamada: Devletimizin çok iyi icraatlarının olduğunu biliyoruz ancak bazı eksikleri de vardır, örneğin boşanma davalarının artması devletin kadınlara çok hak verdiği için onlarla baş edilmiyor, kadınların ev hanımı olması lazım ve işyerlerinde çalışan kadınlar için belirli bir limit olması lazım. Kadın doğum uzmanlarının hepsinin kadın olmasını isterdim, bir kadınlara çok hak verildiği için ailede huzur bozuluyor, boşanmalar artıyor,

Allah devletimize ve müslüman âlemine hiçbir zaman zarar ziyan vermesin. Ağrı'da akrabalık bağı kuvvetli olduğu için, sağlam Nahit taşları gibi birbirlerine kilitlendikleri için boşanmalar daha az oluyor, Ben şahsen aşiretlere karşıyım  fazla kutuplaşma iyi değil, devletimiz varken aşirete gerek yok." Dedi.