Ağrı’da seçime sayılı günler kala heyecan her geçen gün artarken, 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Ağrı’da 25 bin 145 genç ilk defa oy kullanacak. Ağrı’da seçime sayılı günler kala heyecan her geçen gün artarken, 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Ağrı’da 25 bin 145 genç ilk defa oy kullanacak. Ağrı, sandık başına gitmeye hazırlanıyor.

Yerel seçimlere 7 gün kalırken takvim de işlemeye devam ediyor. Dağıtımına 29 Şubat Perşembe günü başlanan seçmen bilgi kâğıtlarının Ağrılı seçmenlere dağıtımı bugün tamamlanacak, seçmenler bilgi kâğıtlarını yanlarında getirmek zorunda olmayacak. Ağrılı seçmenler hangi okulda ve hangi sandıkta oy kullanacağını Yüksek Seçim Kurulu'nun internet sitesinden, eDevlet kapısından, YSK Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması'ndan veya YSK Çağrı Merkezi'nden kontrol edebilecek. 28 Mart'ta tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin listeler kesinleştirilecek.

AĞRI’NIN OY PUSULASI

Türkiye geneli 34 siyasi partinin katılacağı seçimde, Ağrı’da aday çıkartan siyasi partilerin oy pusulasındaki sıralaması şöyle:

EN FAZLA ADAY AĞRI MERKEZ’DE

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimi kapsamında siyasi partiler ve bağımsız adaylar adaylık başvurularını 20 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar ilgili il ve ilçe seçim kurullarına teslim etti, inceleme sonucu il ve ilçe seçim kurullarınca kesin aday listeleri 3 Mart Pazar günü açıklandı. 17 adayla Ağrı Belediye Başkanlığı en çok adayın yarışacağı belediye oldu, bu adaylardan 16'si siyasi parti, 1'i ise bağımsız olarak seçime katılacak.

Ağrı Merkezi 12 adayla Patnos, 11 adayla Tutak ve Hamur, 10 adayla Doğubayazıt, 9 adayla Diyadin ve Eleşkirt ve 7 adayla Taşlıçay takip ediyor

Editör: Muhabir Ağrı