Eski Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Vekili Süleyman Elban döneminde Ağrı'da kurulan ve 3 yılda 5 bin kişinin istihdam edileceği söylenen YeşimTekstil Ağrı'daki fabrikasını kapatıyor.

SMS Konfeksiyon Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin Ağrı'da faaliyet gösteren Yeşim Tekstil SMS A.Ş'nin aldığı yönetim kurulu kararı ile 23.06.2023 tarihinden Ağrı'daki tüm faaliyetlerini sonlandırarak fabrikayı kapatma kararı aldı.

Ağrı’da 2.Tur oylama işlemleri başladı Ağrı’da 2.Tur oylama işlemleri başladı

Kapatma kararı sonrası Yeşim Tekstil'de çalışan işçilerin tüm haklarının verebileceği ve faaliyetlerin sonlandırlacağı öğrenildi.


Konuyla ilgili SMS A.Ş'den yapılan açıklama şöyle: 

"Şirketimize ait tek işyerinde Yürüttüğümüz konfeksiyon üretimi, siparişlerin azalması ve gelinen aşamada tamamen kesilmesi nedeniyle isverinin devamlılığının sağlanmasının imkansiz olması karşısında Şirket Yönetim Kurulunun 22.5.2023 tarihinde almış olduğu karar nedeniyle SMS KONFESIYON SAN. VE TIC A.S. 'nin üretim faaliyetini yürüttüğü Firat Mah. 943/2 sk. No: 2 Merkez/Ağrı adresindeki tek isyeri, 4857 sayılı iş Kanun’nun 29/VI. Mad gereğince 23/06/2023 tarihi itibariyle bütünüyle kapatılarak kesin ve devamı surette faaliyetine son verilmesine karar verilmiştir.
Bu nedenle tam çalışanlarımızın iş sözleşmeleri ihbar tazminatları pesin ve nakden ödenmek suretiyle sona erdirilecektir. Ayrıca çalışma sürelerine göre hakkedilen Kıdem tazminatı ve diğer istihkaklan da çalışanlarımıza ödenecektir.
Is Kanunu’nun 29/VI maddesi gereğince ilan olunur."

19 Mayıs Instagram Story