HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç Ağrı, Park Taksi Durağına, Ağrı Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kirasını Belediyeye ödedikleri taksi duraklarında araçlarını park ettikleri gerekçesiyle park cezası kesildiğine ilişkin iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Anayasanın 98 ve İç Tüzüğün 96. ve 99. Maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması için sorun önergesi verdi.

Koç’un önerge içeriği şöyle:

“Ağrı, Park Taksi Durağından bizlere ulaşan taksi esnafı, Ağrı Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından kirasını Belediyeye ödedikleri taksi duraklarında araçlarını park ettikleri gerekçesiyle kendilerine park cezası kesildiğini öne sürüyorlar. Birkaç kez bu cezaya maruz kaldıklarını aktaran esnaf, Ağrı Belediyesinin kendilerine tahsis ettiği bahse konu olan durakta, park cezasına maruz kaldıklarını ve Belediyenin bu uygulamaya bir an önce son vermesi gerektiğini talep ediyorlar.
Ağrı, Park Taksi Durağına dönük olan mevcut uygulamanın hiçbir hukuki gerekçesi olmadığı halde, Ağrı Belediyesi Zabıta ekiplerinin Park Taksi Durağı esnafına kestiği park cezası ücretlerinin esnafa iade edilmesi ve ilgili birimler hakkında gerekli incelemelerin ivedilikle başlatılması amacıyla Bakanlığınızın harekete geçmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda;

  1. Ağrı Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından, Ağrı, Park Taksi Durağı esnafına kirasını Belediyeye ödedikleri taksi duraklarında araçlarını park ettikleri gerekçesiyle park cezası kesilmesinin gerekçesi nedir?
  2. Birkaç kez bu cezaya maruz kaldıklarını aktaran esnafın, Ağrı Belediyesinin kendilerine tahsis ettiği bahse konu olan durakta, park cezasına maruz kaldıkları doğru mudur? Ağrı Belediyesi söz konusu uygulamaya ne zaman son verecektir?
  3. Ağrı, Park Taksi Durağına dönük olan mevcut uygulamaya son verilerek, Ağrı Belediyesi Zabıta ekiplerinin esnafa kestiği park cezası ücretlerinin esnafa iade edilmesi ve ilgili birimler hakkında gerekli incelemelerin başlatılması amacıyla Bakanlığınız harekete geçecek midir?”

(ANH HABER)

Ağrılı Futbolcu Kahramanmaraş’taki Depremde Vefat Etti! Ağrılı Futbolcu Kahramanmaraş’taki Depremde Vefat Etti!