Mecliste Ağrı’yı 4 milletvekili temsil etti. Ağrı’dan AK Parti’den 1, Yeşil Sol Parti’den 3 vekil mecliste yer aldı. Ak Parti’den Ruken Kilerci, Yeşil Sol Parti’den Sırrı Sakık, Nejla Demir, Heval Bozdağ  TBMM’de Ağrı Milletvekilleri olarak bulunacak.

SIRRI SAKIK (Yeşil Sol Parti)

1 Ağustos 1957 tarihinde Kürt bir ailenin çocuğu olarak Muş’un Yörecik köyünde doğdu. Turizm alanında işletmecilik yaptı. Cumhuriyet ve Vatan gazetelerinde bir süre muhabirlik yaptı. Demokrasi Partisi ve Demokratik Toplum Partisi kurucu üyesi oldu. TBMM XIX., XXIII. ve XXIV. Dönem Muş Milletvekilidir. XXIII. ve XXIV. Dönem Başkanlık Divanı İdare Amiridir. Türkiye-Küba Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir.

2002 Türkiye genel seçimlerinde Muş’tan bağımsız milletvekili adayı olmuş ancak seçilememiştir.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu iptal edilip 1 Haziran 2014 tarihinde tekrarlanan seçimlerde Ağrı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2018 Türkiye genel seçimlerinde HDP’nin Manisa milletvekili adayı olmuş ancak seçimi kaybetmiştir. 2019 Türkiye yerel seçimleri’nde HDP’nin Muş belediye başkan adayı olmuş ancak seçimi kaybetmiştir. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan 28’inci milletvekilliği seçimlerinde Yeşil Sol Parti’den Ağrı milletvekili olmuştur.

RUKEN KİLERCİ (AK Parti)

1971 Ağrı Patnos doğumlu olan Kilerci, İstanbul Üniversitesi Turizm bölümü mezunudur. Kilerci Uluslararası nakliyat icra kurulu üyesi Kim inşaat pazarlama ltd. şti sahibidir. 2004 yılından beri Küçükçekmece belediye meclis üyeliği yapmaktadır.

Ruken Kilerci, AK Parti 27.dönem İstanbul Milletvekili olarak aday gösterildi.

28. dönem Ağrı Milletvekili olarak seçildi.

İyi derecede İngilizce bilmekte olan Kilerci evli ve iki çocuk annesidir.


HEVAL BOZDAĞ (Yeşil Sol Parti)

28. Dönem yasama yılı Ağrı Milletvekili Heval Bozdağ, enfeksiyon hastalıkları uzmanı doktorur. Enfeksiyon Hastalıkları uzmanıyken 2016 yılında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildi. Bozdağ, bir dönem Ağrı Tabip Odası Başkanlığı yaptı. Bozdağ aynı zamanda 3 dönemdir, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Yürütme Kurulu üyesi ve HDK Sağlık Meclisi’nde yer alıyor.

NEJLA DEMİR (Yeşil Sol Parti) 

28. Dönem yasama yılı Ağrı Milletvekili Nejla Demir, Yüksek Ziraat Mühendisidir. 1988 doğumlu olan Demir, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinden 2011 yılında mezun olmuştur.